ייעוץ משכנתאות

תוכן עניינים

ענף ייעוץ המשכנתאות הוא אחד המוסדות הפיננסיים הרווחיים ביותר. זה ראה עלייה בביקוש בשנים האחרונות. ישנם יועצי משכנתאות רבים אשר נאבקים לעמוד בדרישה זו וצריכים לסרב ללקוחות.

יש הרבה אנשים שצריכים לקחת משכנתא. זה יכול להיות תהליך מאיים עבור חלק וחשוב לקבל את הייעוץ הנכון, במיוחד אם אינך בטוח לגבי סוג המשכנתא שאתה צריך לקבל.

הצעד הראשון בקבלת משכנתא הוא לברר איזה סוג משכנתא כדאי לקבל. ישנם סוגים שונים של משכנתאות שאנשים יכולים לבחור בהן בהתאם לצרכים ולמצב הכלכלי שלהם.

סוגי משכנתא

ישנם שלושה סוגי משכנתא: ריבית קבועה, ריבית מתכווננת והיברידית.

משכנתא בריבית קבועה היא הלוואה שהריבית בה אינה משתנה למשך תקופת ההלוואה. בדרך כלל יש לו תקופה מוגדרת שהיא תימשך, כמו 15 או 30 שנה. סוג זה של משכנתא משמש בדרך כלל כאשר לווים רוצים לדעת מה יהיו התשלומים החודשיים שלהם מתחילתו ועד סופו.

משכנתא בריבית מתכווננת

משכנתא בריבית מתכווננת (ARM) הנקראת גם הלוואה מופחתת, מתאימה את הריבית שלה מדי חודש על סמך נוסחה קבועה מראש. לדוגמה, אם הריבית היא 3% ואתה מבצע את התשלומים שלך בזמן בכל חודש, ה-ARM שלך יסתגל ל-4% בשנה אחת ואז 4% שוב בעוד שנתיים. סוג זה של הלוואה יכול להיות אטרקטיבי מכיוון שהוא מאפשר ללווים לחסוך כסף על ידי נעילת ריבית ברמה נמוכה ולאחר מכן חיסכון יותר כסף לאורך זמן על ידי תשלום פחות

הלוואת סטודנטים היא סוג של הלוואה המשמשת את הסטודנטים לתשלום הוצאות החינוך שלהם כגון שכר לימוד וספרי לימוד. הלוואה אישית היא סוג של הלוואה המסייעת לאנשים ללוות כסף מבנק או מוסד פיננסי אחר לכל מטרה כמו רכישת נכס או פתיחת עסק.

סוגי המשכנתא כוללים משכנתא בריבית קבועה, משכנתא בריבית משתנה ומשכנתא בריבית מתכווננת.

משכנתא בריבית קבועה היא בחירה פופולרית עבור אנשים שרוצים לדעת בדיוק כמה הם ישלמו מדי חודש עבור ההלוואה שלהם. משכנתאות בריבית משתנה טובה לאנשים שרוצים לשמור על גמישות התשלומים. משכנתאות בריבית מתכווננת הן אופציה טובה לרוכשי דירה ראשונה מכיוון שהן מאפשרות ללווים לנעול את הריביות בזמן הרכישה.

משכנתא בריבית קבועה

משכנתא בריבית קבועה היא סוג של משכנתא שבה הריבית ותקופת ההלוואה קבועים לכל חיי ההלוואה. כדי להבין איך זה עובד, חשוב להבין איך עובדת משכנתא בריבית משתנה.

בסוג זה של משכנתא, אתה מחזיר את ההלוואה שלך בריבית תוך שימוש בסכום קבוע לחודש וכן באחוז קבוע שמתווסף ליתרת הקרן שלך בכל חודש. ייתכן שתוכל גם לבצע תשלומים על סמך לוח זמנים מוסכם, כגון תשלומים דו שבועיים או חודשיים. זה יכול לעזור לך להימנע מתשלום ריבית גבוהה מדי לאורך זמן אם ההכנסה שלך משתנה.

 

Picture of אסף מיכאל אנליסט השקעות
אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל, מייסד המרכז להשקעות בישראל. זה לא סוד שעולם ההשקעות מבלבל, הידע שאתם מקבלים יכול להיות מסובך. החלטנו לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו להשקעות במקום אחד.

דילוג לתוכן