פתיחת תיק השקעות

תוכן עניינים

פתיחת תיק השקעותכאשר משאירים את הכסף בבנק מניבים ריבית אפסית. פתיחת תיק השקעות היא דרך מצוינת להשאיר את הכסף בחשבון הבנק אך לתת לו פוטנציאל לצבור תשואה. על פתיחת תיק השקעות נרחיב במאמר הבא. 

 

מהי פתיחת תיק השקעות?

כאשר פותחים תיק השקעות  למעשה נותנים למנהל השקעות מוסמך ומנוסה הרשאה לבצע פעולות מסחר בחשבון שלכם. פעולות אלה מתבצעות במטרה למקסם את התשואה. ההשקעות בפתיחת תיק השקעות יכללו השקעות בניירות ערך ומוצרים פיננסיים שונים בהם מניות, אגרות חוב וכדומה. תיק ההשקעות ינוהל על פי מדיניות ההשקעה שתקבע בהתאם לצרכים שלכם ולהנחיות שתמסרו למנהל תיק ההשקעות. כלומר, מנהל תיק ההשקעות יבחן את סך הנכסים שלכם, את רמת הסיכון שתבחרו וישקלל אותם עם המטרות שלכם מההשקעה. 

היתרונות בפתיחת תיק השקעות מנוהל

לפתיחת תיק השקעות מנוהל יש מספר יתרונות בולטים-

  • מקצועיות- פתיחת תיק השקעות מנוהל והניהול שלו מתבצעים על ידי מנהלי השקעות מנוסים. מנהלי ההשקעות נעזרים בחטיבות מחקר כלכליות על מנת להתאים את הניהול של תיק ההשקעות ולצבור תשואות יפות. 
  • שקיפות- תיק השקעות מנוהל מתנהל דרך החשבון הפרטי. בעקבות כך ניתן לעקוב אחר ההתנהלות בחשבון באופן מהיר וקל. כלומר, תוכלו לבחון את כל מה שמתרחש בחשבון ההשקעות שלכם- הרכב השקעות, ביצועי תשואות, עמלות הנגזרות מהפעילות ועוד. 
  • רווח- על ידי פתיחת תיק השקעות מנוהל ניתן להשיג תשואות יפות מאוד ולמקסם את פוטנציאל הרווח. 
  • ביטחון- כאשר מבצעים פתיחת תיק השקעות שמנוהל על ידי מנהלי השקעות מנוסים יכולים להנות מביטחון מלא. על ידי ניהול יעיל של תיק ההשקעות אתם יכולים להיות בטוחים שמנהל ההשקעות יודע את העבודה שלו, שהוא שומר על האינטרסים שלכם ושהוא מוביל אתכם לצבירת תשואות מרשימות. 

 

פתיחת תיק השקעות על ידי יועץ השקעות פרטי

יועץ השקעות פרטי הוא אדם שמחזיק בתעודה של יועץ השקעות. תעודה זו ניתנת מטעם הרשות לניירות ערך. ניתן לקבל ייעוץ של יועץ השקעות בגופים פיננסיים שונים כמו הבנק לדוגמא. יועץ השקעות פרטי הוא יועץ השקעות שמעניק ייעוץ בלי קשר לאף גוף או תאגיד פיננסי. כלומר, יועץ השקעות פרטי מעניק ייעוץ אישי ואובייקטיבי לחלוטין בלי אינטרסים של התאגיד או הגוף ממנו עובד. 

ניתן לבצע פתיחת תיק השקעות על ידי יועץ השקעות פרטי או על ידי יועץ השקעות בבנק. 

ליועץ השקעות פרטי יש מגוון יתרונות על פני יועץ השקעות בבנק- 

  • יחס ושירות אישיים- אחד היתרונות הבולטים ביותר של יועץ השקעות פרטי הוא הענקת יחס ושירות אישי בעת הייעוץ. יועץ השקעות בגופים פיננסים כמו הבנק, לא יכול לתת יחס אישי מאחר שהוא מעניק ייעוץ להמון לקוחות, כמויות של 300 או 400 לקוחות. לעומת זאת, יועץ השקעות פרטי מטפל בכמות לקוחות נמוכה יותר באופן משמעותי ויכול לתת יחס אישי לכל לקוח. היועץ הפרטי יגיע לכל תיק השקעות מספר פעמים בחודש, יבחן את השינויים, יבחן האם מומלץ לבצע שינויים ומתי כדאי לבצע אותם וינהל זאת בצורה חכמה. 
  • אובייקטיביות- יתרון בולט נוסף של יועץ השקעות פרטי הוא האובייקטיביות בייעוץ. יועצי השקעות מטעם גופים מסוימים עלולים להעניק ייעוץ שרואה את טובת הגוף או התאגיד אליהם הם קשורים. לעומת זאת, יועץ השקעות פרטי מעניק ייעוץ שתואם לטובתו של הלקוח בלבד ולא קשור לגוף או לתאגיד מסוים. יועץ ההשקעות פועל על מנת לייצר ללקוחות שלו תשואה עודפת תחת רמת סיכון ברורה שנקבעה מראש ולא מחפש לייצר עמלות או לעמוד ביעדים. 
  • זמינות- עוד יתרון של יועץ השקעות פרטי הוא הזמינות שלו. יועץ השקעות פרטי זמין יותר ומעניק ייעוץ במסגרת שעות רחבה יותר מאשר יועצי השקעות של הבנק. יועץ השקעות של גוף פיננסי כפוף לשעות בהן הגוף מעניק שירות. בנקים רבים מעניקים שירות שעות בודדות במסגרת היום ולקוחות רבים מתלוננים שהם לא מקבלים מענה בשעת הצורך. לעומת זאת, יועץ השקעות פרטי זמין הרבה יותר ללקוחות שלו וקל להשיג אותו. בדרך כלל ההתקשרות היא מולו ואין צורך בזמן ההמתנה שיש לחכות עד שמקבלים מענה מהבנק. 

קראו עוד: בתי השקעות מומלצים

כיצד נבחר יועץ השקעות פרטי לפתיחת תיק השקעות?

על מנת לבחור יועץ השקעות פרטי מקצועי, אמין ומומלץ לפתיחת תיק השקעות ולניהול התיק יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים שונים. קודם כל הניסיון שלו. כמה  ניסיון יש ליועץ ההשקעות והאם הוא עבר משברים בשוק ההון? ככל שליועץ ההשקעות יהיה יותר ניסיון כך הייעוץ שלו יהיה נכון יותר, מקצועי יותר וחכם יותר. כמו כן יש לקחת בחשבון היכן רכש יועץ ההשקעות את הניסיון שלו. פעמים רבות ליועצי השקעות פרטיים שעבדו בעבר תחת גוף או תאגיד יש יתרון מאחר שהם מכירים את המערכת היטב ויודעים כיצד לעבוד מולה.  

פרמטר חשוב מאוד שמשפיע באופן ישיר על איכות השירות של יועץ ההשקעות הוא הזמינות שלו ותדירות הייעוץ שהוא יכול להעניק. חשוב לבחור ביועץ השקעות שיש לו זמינות לבצע בקרה נכונה על תיק ההשקעות.

כמה עולה יועץ השקעות פרטי לפתיחת תיק השקעות?

קשה לענות באופן חד משמעי כמה עולה יועץ השקעות פרטי, שכן המחיר תלוי בגורמים שונים. בין הגורמים הללו יהיו סוג הייעוץ, מורכבות הייעוץ, מה הוותק של יועץ ההשקעות הפרטי, מה ההכשרה של היועץ, האם יש לו ניסיון ניהולי ועוד. 

באופן ממוצע, עלות השירות של יועץ השקעות פרטי לייעוץ חד פעמי נעה בין 400 לבין 500 שקלים לשעת עבודה. יש לקחת בחשבון שבדרך כלל יהיה צורך לפחות בעשר שעות עבודה. כלומר, ניתן לקבוע כי המחיר ליועץ השקעות פרטי ינוע בדרך כלל סביב 5,000 שקלים, בהתאם לסכום ההשקעה עליה מקבלים ייעוץ. 

המחיר לשירותי ייעוץ פרטי שוטף ינוע בין 1% לבין 2% מסכום ההשקעה לשנה, בהתאם לגובה ההשקעה. בדרך כלל ככל שסכום ההשקעה גבוה יותר כך האחוזים יהיו נמוכים יותר. 

Picture of אסף מיכאל אנליסט השקעות
אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל, מייסד המרכז להשקעות בישראל. זה לא סוד שעולם ההשקעות מבלבל, הידע שאתם מקבלים יכול להיות מסובך. החלטנו לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו להשקעות במקום אחד.

דילוג לתוכן