קרן הגשמה – קניית בתים בחו"ל

תוכן עניינים

השקעה בחו"לנדל"ן הוא מאפשרויות ההשקעה הסולידיות ביותר שישנן. עם זאת, מחירי הנדל"ן בארץ נחשבים לגבוהים בעת הנוכחית ורמות התשואה – נמוכות. מסיבה זאת בוחרים משקיעים שונים לחפש אפשרויות לקניית בתים בחו"ל.

חשוב לדעת שקנייה של נדל"ן ובתים בחו"ל איננה עניין פשוט עבור משקיע מן השורה, שלא תמיד יכול להעמיד הון עצמי משמעותי. מסיבה זו וגם מסיבות נוספות, כדאי להכיר את האפשרות להשקיע בחו"ל באמצעות קרנות השקעה כדוגמת קרן הגשמה. קרן זו, ואחרות הדומות לה, מאפשרת גם למשקיע הקטן וגם למי שיש ברשותו מאות אלפי שקלים לבצע השקעות ברמות סיכון נמוכות ועם אפשרות לתשואה מצוינת.

השקעה בפרויקטים נבחרים

בעלי תפקידים בכירים בקרן הגשמה מסבירים שבאמצעות רכישת יחידות השתתפות הופך כל משקיע ומשקיע לשותף בכל השקעה שמבוצעת, בחו"ל או בארץ. למרות שיש פרויקטים הממומנים על ידי הקרן בישראל, מרבית הפרויקטים מתקיימים בחו"ל. כל זאת, מתוך הבנה ששם מצויות ההזדמנויות ושם ניתן למצוא מתוך כלל הפרויקטים את אלה המגלמים בתוכם סיכוי גבוה לצד תשואה יפה. מי שבוחר להשקיע בפרויקטים של קרן הגשמה יכול להחליט איזה סכום הוא מעוניין להעביר והאם לשלב השקעה בין כמה פרויקטים נפרדים לצורך פיזור סיכונים.

מנהלי הקרן מוסיפים, על פי פרסומים רשמיים, שמומחים מבצעים הערכה זהירה ומדוקדקת לפני כל כניסה לפרויקט בין אם בנדל"ן חו"ל, בין אם בבתים שונים ובין אם באפשרויות אחרות. פרויקט שלא נמצא מתאים – ייפסל.

פרויקט שנמצא מתאים, יבוצעו לגביו הליכים מסודרים שיבטיחו את כספם של המשקיעים. מדובר למשל על רישום בעלות. כל בית וכל נכס יירשם על שמה של הקרן ומכיוון שכך, כל משקיעי הקרן הם שותפים גם בהשקעה וגם בבעלות על כל נכס.

כמה והיכן?

במרבית הפרויקטים בנדל"ן השייכים לקרן הגשמה ניתן לבצע השקעה ב"מנות" של שלושים אלף דולרים. כפי שניתן לראות, אין זה סכום גבוה במיוחד ולא צריכים להיות עשירים גדולים בכדי להיכנס לכל השקעה. במידה ורוצים, ניתן להשקיע סכומים נוספים בכפולות של שלושים אלף דולר, על פי היכולת והרצון של כל אחד.

מרבית הפרויקטים שכבר גויסו עבורם כספים וכן גם אלה שמגייסים משקיעים ממש בימים אלה נמצאים במדינות מפותחות כגון ארצות הברית, אנגליה, קנדה, גרמניה. פה ושם יש גם פרויקטים של נדל"ן בליווי החברה גם בישראל, אבל אין מדובר בעניין שבשגרה. ההתמחות העיקרית הינה בנדל"ן חו"ל.

יש גם לציין שעבור משקיעים שרוצים להשקיע אך חוששים מבעלות על נכס יש גם אפשרות להשקעה בצורה של הלוואה. במילים אחרות, ניתן להשקיע את הסכום המבוקש של שלושים אלף דולר אך לא להירשם כבעלים של יחידת השתתפות בפרויקט אלא כמלווה. כאן, המשקיע יקבל ריבית מובטחת ממש כאילו היה בנק שהלוואה כסף לפרויקט נדל"ני.

פרוצדורה פשוטה וברורה

קרן ההשקעות הגשמה מבטיחה למשקיעים פרוצדורה פשוטה וברורה, עם שקיפות בדרך לבתים והשקעות נדל"ן נוספות בחו"ל. למשקיע ברור מראש באיזה פרויקט הוא משתתף והוא גם לא צריך לדאוג מעניינים כגון גביית שכר דירה מדיירים, תחזוקה שוטפת של נכסים וכדומה.

התשואות עליהם מדברים בכירי החברה נעות בין כ-10% לשנה לבין 25% לשנה, נתונים הגיוניים כאשר מדובר בחברה שמקימה מבנים וקומפלקסים למגורים ולא כזאת שרוכשת נכסים מוכנים וישנים, שלא ברור מה מצבם.

השקעות שכבר הושלמו ומניבים תשואה ללקוחות ניתן למצוא במקומות כמו יוסטון, ברוקלין, קוסטה ריקה, פלורידה, אטלנטה, לונדון ועוד. מרבית הפרויקטים מצויים באזורים מפותחים ובשכונות מתעוררות ומבוקשות.

ראו גם:

השקעות בחו"ל

Picture of אסף מיכאל אנליסט השקעות
אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל, מייסד המרכז להשקעות בישראל. זה לא סוד שעולם ההשקעות מבלבל, הידע שאתם מקבלים יכול להיות מסובך. החלטנו לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו להשקעות במקום אחד.

דילוג לתוכן