שימוש בתוכנת טיפרנקס (TipRanks) וייעוץ השקעות

תוכן עניינים

תוכנה חדשה לייעוץ השקעותתוכנה חדשה ומהפכנית בשם טיפרנקס, שפותחה על ידי חברה ישראלית, מהווה כבר כיום כלי עזר חשוב במיוחד עבור משקיעים בשוק ההון. התוכנה, שמאז השקתה לפני כשלוש שנים כבר זכתה לכמה שדרוגים ופיתוחים, מאפשרת למשקיעים פרטיים, לבתי השקעות ולחברות ייעוץ לפעול נכון יותר, טוב יותר, חכם יותר וכמובן – רווחי יותר.

בין יועצי השקעות לאנליסטים

מרבית האנשים, גם כאלה שיש להם ידע בתחומי השקעות ושוק ההון מתמודדים עם זרם מידע עצום ובלתי פוסק בתחום. מכיוון שנוסף לכך, הידע שיש ברשותו של כל אדם בודד מן השורה בתחום ההשקעות הינו מוגבל מעצם טבעו, משקיעים רבים מחפשים המלצות להשקעה. ההמלצות הטובות ביותר, כך מניחים, ניתנות על ידי יועצי השקעות מוסמכים וכן על ידי אנליסטים. אך האם זהו באמת המצב? בהחלט לא תמיד!

יועצי השקעות וגם אנליסטים, שהם בדרך כלל בעלי מומחיות בענף מסוים שמושך אליו משקיעים רבים בפוטנציה אינם תמיד אובייקטיביים ונטולי פניות. ההמלצות השונות עשויות לא פעם לקדם גם אינטרסים זרים ובנוסף – יש הבדלים של ממש ברמות המקצועיות, ברמת הידע וברמת הדיוק של ההמלצות לאורך זמן. בדיוק לכאן נכנסת לתמונה תוכנת טיפרנקס (TipRanks). תוכנה זו למעשה מדרגת ונותנת ציונים לאנליסטים וליועצי השקעות. במילים אחרות, כאשר רוצים ייעוץ השקעות באמת איכותי וכאשר רוצים לדעת למי להאמין – פשוט ניגשים לתוכנה ובודקים את דירוג אנשי המקצוע בתחום.

שירות זמין לכל

תוכנות וכלים ממוחשבים שנועדו לדרג אנשי מקצוע בייעוץ השקעות ואנליסטים אינם דבר חדש. עוד לפני הפריצה של טיפרנקס כבר היו כלים תומכי החלטה שנועדו לסייע באיתור ההמלצות הנכונות. אז מה כאן בכל זאת החידוש? החידוש הגדול טמון בכך שזוהי תוכנה הזמינה לכל ולא שירות שעלותו יקרה מאוד. עד להופעת התוכנה והוכחת השימוש בה כיעיל, שירותים דומים היו זמינים בעלויות של מאות ואלפי דולרים, לשימוש בתקופה מוגבלת. לכן, רק חברות השקעה גדולות או בנקים יכלו להרשות לעצמם תוכנות אלו.

לעומת זאת, תוכנת טיפרנקס מתוכננת לספק שירות המוני, ולא רק למקצועני השקעות. קיימת גרסת חינם בסיסית וניתן לרכוש מנוי במחיר שווה לכל נפש (עלות של דולרים ספורים), שגם שולח ללקוחות המלצות במייל. למעשה, ישנן חברות להשקעות למיניהן שמציגות חלק מההמלצות של התוכנה באתר האינטרנט שלהן, חינם לכל גולש ולעיתים למנויים בלבד.

לעשות סדר בהמלצות

על מנת להבין כיצד עובדת תוכנת טיפרנקס נספר שמדובר למעשה במדידה של המלצות אנליסטים לאורך זמן ביחד עם בדיקה של הצלחה בפועל. אנליסט שמפרסם המלצת "קנייה" או "החזק" למניה שלאחר מכן מתחזקת מוכיח יכולת מקצועית. כמובן שהבדיקה נעשית לגבי אנליסטים באופן רציף ונבדקות ההמלצות לקניה ומכירה של ניירות ערך שונים כפי שמפורסם בכלי תקשורת שונים ובאינטרנט.

דברים נוספים שהתוכנה מתייחסת אליהן בניתוח תוצאות ההמלצות וייעוץ ההשקעות הם השוואה בין ביצוע האנליסט ביחס לאנליסטים אחרים לפי מומחיות, וכן היכולת של אנליסט או יועץ השקעות כזה או אחר בהשגת תשואה עודפת לעומת מדדים מובילים. לאור שפע ההמלצות, ה"טיפים" והמידע הזמין כיום לכל המתעניין בהשקעות ולכל גולשי האינטרנט, תוכנה טיפרנקס בהחלט עוזרת "לעשות סדר". אלפי רבים ממשתמשי התוכנה כבר מסוגלים להתמקד טוב יותר בהמלצות רלוונטיות, של מקצוענים שדעתם התגלתה כבעלת ערך מוסף ממשי. בשלב זה, התוכנה בוחנת בעיקר אנליסטים אמריקאים. בהמשך, צפוי השירות להתרחב.

Picture of אסף מיכאל אנליסט השקעות
אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל, מייסד המרכז להשקעות בישראל. זה לא סוד שעולם ההשקעות מבלבל, הידע שאתם מקבלים יכול להיות מסובך. החלטנו לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו להשקעות במקום אחד.

דילוג לתוכן