טיפים פיננסים לחסכון משכורת לשכיר

תוכן עניינים

קבלת משכורת אולי זו אפילו המשכורת הראשונה שלך בחיים או אולי רק משכורת ממקום עבודה חדש. לא משנה בדיוק. אתם צריכים ללמוד איך מתנהלים עם המשכורת שלכם כדי שהיא אכן תספק את הצרכים שלכם עד למשכורת הבאה.

אז משכורת זה לא דבר כל כך פשוט כפי שחשבתם עד כה. אתם אמורים להתנהל איתה בצורה מחושבת ולתכנן היטב את כל ההוצאות הצפויות שלכם וזאת כדי להבטיח שהכסף יספיק לכם עד לסוף החודש.

אז כאן אנחנו מציעים לכם לחלק את המשכורת שלכם לשלושה חלקים. זה מה שיסייע לכם להתנהל בצורה חכמה יותר עם הכסף ולבסס את החיים הכלכליים שלכם, בהנחה שאכן תתמידו עם המהלך הזה.

זו גם הבטחה ליציבות כלכלית כאשר לעולם לא תגיעו למצב של עיקול משכורת שתחייב גם ביטול עיקול משכורת.

  1. הנאה – המטרה שלכם היא ככל הנראה ליהנות מהכסף. המילה הנאה היא לא רק הנאה לשם הנאה כפי שמשתמע מהמילה. פירוש המילה היא שימוש בכסף לצרכים שלכם. אם זו משכורת ראשונה בכלל חשוב שתציינו אותה בקנייה מפנקת של מוצר כלשהו שעד היום לא ממש פרגנתם לעצמכם.
  2. חיסכון – כדאי תמיד להניח סכום כסף קבוע בצד. לא מדובר כאן בחיסכון של שנים. מדובר בסך הכול במעטפה עם מזומנים שתמתין לכם בשקט לכל הוצאה בלי צפויה. זה יוכל להיות תיקון דחוף של מוצר חשמלי בבית זה גם יכול להיות ביקור של טכנאי או שרברב. אלו הם לרוב הוצאות מכבידות שנופלות עלינו בלי הכנה מראש. כמה טוב זה כשיש מוכן מעטפה עם מזומנים בצד. 
  3. השקעה – השקעה היא יותר לטווח הרחוק. אם המשכורת גדולה דייה וגם אם לא, תמיד כדאי להפריש ממנה מעט לטובת חיסכון. אם תמשכו את כל המשכורת מהבנק כפי שהיא, האי תיגמר לכם עד השקל האחרון. זה בדוק. אם תשמרו מעט בצד בלי שתהיה לכם גישה, הכסף יתפח להנאתו וברבות הזמן תוכלו לעשות ממנו משהו גדול.

תלמדו את התלוש

רבים הם השכירים שמקבלים בסוף כל חודש את תלוש השכר שלהם כאשר מלבד שורת הנטו הם לא מבינים מילה מכל מה שמופיע בו בתלוש. אז נכון שרק הנטו הוא זה מה שהם מקבלים ביד ולכן זה מה שאכן רלוונטי. עם זאת, חשוב להבין מאיזה כיוון לבחון את התלוש וכיצד להסתכל עליו. התלוש מכיל הרבה שורות והרבה פרטים על הפרשות מהפרשות שונות, מיסים ממיסים שונים ובמקרים רבים לא כולם אכן מחויבי המציאות. כלומר יש מקרים בהם אתם משלמים מס שאתם לא אמורים לשלם, אתם משלמים כפל ביטוחים כשזה מיותר ממש ובקיצור אתם מורידים הרבה מאוד מהתלוש שלכם רק בגלל חוסר ידע.

אז צריך לעבוד, צריך להרוויח וצריך גם לדעת איך לקרוא את התלוש וכמובן איך לנהוג עם הכסף.

אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל, מייסד המרכז להשקעות בישראל. זה לא סוד שעולם ההשקעות מבלבל, הידע שאתם מקבלים יכול להיות מסובך. החלטנו לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו להשקעות במקום אחד.

צרו איתנו קשר
מאמרים שאולי יענינו אותך
קניית זהב במזומן

העידן הנוכחי מאתגר את כולנו. רבים מבקשים לבסס אפיקי הכנסה שונים ויצירתיים באמצעות פתיחת קופות חסכון, השקעה בנדל"ן בארץ או בחו"ל, עבודות נוספות ויצירת אפיקי

לקריאת המאמר ←
התקשרו עכשיו! דילוג לתוכן