השקעות בדובאי: על השקעות בנדל"ן מניב בדובאי

תוכן עניינים

אין ספק שעולם ההשקעות הפך בשנים האחרונות למגוון ובעל אפשרויות רבות ביחס לאפשרויות שהיו בעבר. אם פעם כאשר דוברהשקעות בדובאי על השקעות המגוון היה מצומצם וניתן היה לבחור בין השקעה בבורסה או בנדל"ן, כאשר דובר על נדל"ן בארץ בלבד, היום הדברים קצת אחרים ומאז שהעולם הפך גלובלי ונגיש יותר, נושא השקעות הנדל"ן בחוץ לארץ התפתח מאוד והיום ניתן להשקיע כמעט בכל מדינה.

מאז כינון היחסים הדיפלומטיים בין ישראל ואיחוד האמירויות נפתח מקום חדש להשקעות ונשאלת השאלה האם אכן דובאי מהווה יעד אטרקטיבי להשקעות.

על השקעות נדל"ן בדובאי

דובאי, אחת מתוך 7 האמירויות המרכיבות את איחוד האמירויות, אחד מהמקומות העשירים בעולם אשר מהווה אטרקציה תיירותית לתיירים מכל העולם, מדינה המוכרת היום כאחד ממרכזי העסקים הגדולים בעולם פתחה שעריה לישראלים.
עם כינון היחסים בין מדינת ישראל ואיחוד האמירויות והאפשרות של ישראלים לנסוע לבקר בדובאי נפתחה בפני ישראלים רבים הזדמנות עסקית באמצעות דירה כנכס להשקעה.

משום שדובאי היא יעד תיירותי מבוקש, עם מיליוני תיירים ומיליוני עובדים זרים העוברים בה כל שנה, רכישת דירה היא השקעה נהדרת שכן ניתן לרכוש דירה להשקעה אשר תושכר למקומיים או דירה שתושכר לתיירים או אנשי עסקים לפרקי זמן קצרים ומוגבלים.

מדוע כדאי לשקול השקעה בנדל"ן בדובאי?

השקעה בנדל"ן בדובאי הינה אחת מההשקעות הטובות שאפשר למצוא היום באופן כללי בטח למשקיעים אשר אפיקי ההשקעה העיקריים שלו הם נדל"ן ברחבי העולם ויש לכך מספר סיבות.
הסיבה הראשונה לכדאיות ההשקעה בדובאי היא התשואה, נכון לכתיבת שורות אלו, התשואה על נדל"ן בדובאי נעה סביב ה- 7% בשנה, מינימום, שזה כמעט פי 2 או יותר מהתשואה של דירות להשקעה בישראל!!
סיבה נוספת ומשמעותית מאוד היא שרכישה של דירה על הנייר, זאת אומרת דירה שנמצאת תהליך בניה ולא דירה קיימת, נמוכה בכ- 35% ממחיר השוק האמיתי כך שלאחר סיום הבניה ועם קבלת הנכס, הדירה שלכם תהיה שווה בפועל הרבה יותר מהמחיר ששילמתם עליה, מה שאומר שכבר הרווחתם, ובגדול.

עוד סיבה היא נושא המיסים – ידוע שאחד מהדברים שפוגעים בכדאיות של השקעות שונות בטח בנושא של נדל"ן הינו תשלומי המיסים לממשל. בדובאי החליטה הממשלה שאחד מהדברים שחשוב לה זה לעודד השקעות ולכן קבעה חוקים לעידוד השקעות בנדל"ן, משלמים אך ורק מס רכישה אשר משולם במעמד הקנייה, אין שום תשלום נוסף על רווחי הון כמו שיש במדינת ישראל ומדינות נוספות בעולם.

למה חשוב לשים לב בעת השקעה בנדל"ן בדובאי?

קניית נדל"ן היא לרוב הוצאה משמעותית בטח כאשר מדובר על רכישת נכס להשקעה ולכן חשוב שתעשה בצורה חכמה ונכונה בין אם ההשקעה מתבצעת במדינת ישראל ובין אם בחוץ לארץ. כאשר מדובר על השקעה במדינה זרה, בטח אם מדובר בפעם הראשונה שאנחנו בוחרים להשקיע בנדל"ן באותה מדינה, לרוב אין אנו מכירים את חוקי המדינה כלל או שמכירים אותם חלקית, איננו מכירים כיצד מתנהלים הדברים בה, מי הנפשות הפועלות ואיך דברים עובדים באופן כללי, לכן חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע המבינים בתחום אשר יש להם ניסיון.

בנושא של נדל"ן בדובאי ניתן לפנות לסוכנויות מקומיות בדובאי אשר מתמחות בליווי משקיעים זרים בתהליך רכישת נכס להשקעה או לחילופין ניתן להיעזר בחברות, אנשי עסקים ועורכי דין ישראלים בעלי ניסיון אשר מכירים את השוק המקומי בדובאי, את חוקי המדינה, את האזורים השונים של העיר ועוד דברים משמעותיים וחשובים טרם רכישת הדירה, אשר יוכלו לכוון אתכם לרכוש את הנכס הכדאי והנכון לכם ביותר.

אולי יעניין אותך גם:

 

למרות הירידה במחירים: השקעה במקורות אנרגיה, נפט ועוד

השקעה בטוחה: מהו תיק השקעות סולידי ולמי הוא מתאים?

Picture of אסף מיכאל אנליסט השקעות
אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל, מייסד המרכז להשקעות בישראל. זה לא סוד שעולם ההשקעות מבלבל, הידע שאתם מקבלים יכול להיות מסובך. החלטנו לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו להשקעות במקום אחד.

דילוג לתוכן