קרנות פנסיה חדשות – מיטב דש

תוכן עניינים

מיטב דשקרן פנסיה הינה קופת חסכון המבוססת על שילוב של תכנית כלכלית חסכונית וביטוח במקביל. רוב קרנות הפנסיה כיום משולמות בחלקן על ידי המעסיק במקום העבודה ובחלקן על ידי העובד. הסכומים הנצברים בקרן נשמרים עד ליום יציאת העובד לפנסיה.

מהי קרן פנסיה חדשה ומה ההבדל בינה לבין פנסיה ישנה?

קרן פנסיה ותיקה הינה קרן הפעילה עוד מלפני שנת 1995. כל קרנות הפנסיה שהחלו לאחר שנה זו, קרויות "פנסיה חדשה". בשנת 1995 התרחשה רפורמה בקרנות הפנסיה אשר נועדו למנוע את המשבר שחל על הקרנות באותה השנה. על קרן פנסיה חדשה לעמוד בתנאים שונים כדי להבטיח את אמינותה ויציבותה. בין התנאים בהם צריכה הקרן לעמוד הם: השקעה באגרות חוב בעלות תשואה שנתית מובטחת של כמעט 5%. מדובר במקדם הגנה משמעותי עבור המשקיע.

מהי קרן פנסיה כללית ומה ההבדל בינה לבין קרנות הפנסיה האחרות?

קרן פנסיה כללית מאפשרת להשקיע את כספי המבוטחים בשוק החופשי, בכפוף לתנאים המוגדרים מראש. יש לשים לב כי קרן פנסיה כללית מהווה פנסיית יסוד בלבד מאחר והיא כוללת פנסיית זקנה אולם אינה כוללת פנסיית נכות ושארי מבוטח. לעומת קרן פנסיה מקיפה הכוללת את מרכיב החסכון הפנסיוני לעת הפרידה מהעבודה וכן כיסוי למקרה של אובדן כושר עבודה.

מיהי מיטב דש?

מיטב הינה בין החברות הגדולות ביותר כיום בתחום הפנסיוני ומציעה ללקוחותיה קופות גמל וקרנות השתלמות, תנאי הצטרפות קלים ודמי ניהול נוחים. מיטב דש מתאימה את עצמה לתנודות השוק ומתאימה קרן פנסיה באופן אישי לכל אחד ממבוטחיה. פגישה עם נציגי הקרן יכולה לפתוח עולם חדש של ניהול כספי מושכל.

למי מיועדת מיטב דש פנסיה כללית?

פנסיה כללית מיועדת לבעלי הכנסה גבוהה המעוניינים לבטח את עצמם בתנאים הנוחים ביותר. מיטב דש הינה אחת החברות המצליחות ביותר בתחום החסכון הפנסיוני ולכן יכולה להעמיד לרשות לקוחותיה את התנאים האטרקטיביים ביותר בעת לקיחת פנסיה כללית. מיטב דש מעמידה לרשות לקוחותיה קופות גמל, קרנות פנסיה ומגוון חבילות ביטוחיות המתאימות לצרכי העובדים, המנהלים והדרגים השונים בחברה.

מסלולי קרן מיטב דש פנסיה כללית

על מנת להתאים את הפנסיה באופן אישי למבוטחיה, מציעה מיטב דש מסלולים מותאמים אישית. כל אחד מן המסלולים כולל מרכיב ברמת סיכון שונה.

מסלול כללי

מסלול המאשר כל עסקה בנכסים המוחזקים במסלול במסגרת התקנון הרשמי של הקרן. כללי ביצוע ההשקעות, חישוב התשואות וקבלת ההחלטות יבוצעו בהתאם לתקנות הפנסיה.

מסלול 90/10

מסלול 90/10 מציע למשקיעים בו עד 10% השקעה במניות, באופציות, בניירות ערך או בקרנות נאמנות המתמחות בהשקעות. ניתן ליצור תמהיל השקעות בהתאמה אישית. בכל מקרה שהוא, 90% מהנכסים יושקעו באגרות חוב, בפיקדונות ובמזומנים.

מסלול 75

מסלול 75 מציע השקעה של מעל 75% במניות, באופציות, בניירות ערך או בקרנות נאמנות וכן אפשרות לשילוב בין ההשקעות השונות.

מסלול כהלכה

מסלול כהלכה הוא מסלול מותאם אישית בו ההשקעות כולן מבוצעות בהתאם להלכה היהודית. ההשקעות יבוצעו תחת סמכות ועדת ההשקעות. חשוב לזכור כי מדובר בתשואות מוגבלות בשל הכפיפות לחוקי ההלכה.

שירותים ללקוח

על מנת לשמור על קשר ישיר ומתמיד עם כל אחד מהלקוחות מעמידה מיטב דש ללקוחותיה ניוזלטר מקצועי, סקירות שונות ודירוגים שיווקיים. כמו כן, מציעה מיטב דש ללקוחותיה מכללה מקצועית ללימודי התחום ועוד. השירות ניתן ללקוחות לאורך כל היום. ניתן ליצור קשר באמצעות שיחת טלפון או להגיע למרכז הממוקם במרכז הארץ.

Picture of אסף מיכאל אנליסט השקעות
אסף מיכאל אנליסט השקעות

אסף מיכאל, מייסד המרכז להשקעות בישראל. זה לא סוד שעולם ההשקעות מבלבל, הידע שאתם מקבלים יכול להיות מסובך. החלטנו לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו להשקעות במקום אחד.

דילוג לתוכן